Tolga ŞEN Kişisel Web Sitesi Menu

Yazı Linki:

Mail Captcha – Spamlara Son

Merhabalar,

Uygun bir başlık bulamadım, o yüzden spamlara son yazdım. :) Aslında tanıtacağım bu yeni projeminde bir nevi amacı spamla mücadele ve spamlara son vermektir. Yeni kodlamış olduğum bu projemin adı Mail Captcha

Adından da az biraz anlaşılabileceği gibi mailler ve güvenlik kodlarıyla alakalıdır. Maillerinizin önüne güvenlik kodu koyarak maillerinizin botlar tarafından toplanmasını engeller ve böylece spam mailler almazsınız. Hemen hemen herkes mail adresini forumlarda ve bir çok yerde paylaşmaktadır. Bu siteleri gezen mail grabber bots denen mail toplayıcı spam botlar mail adreslerinizi toplar. Daha sonra bu maillerde bol bol spama, reklamlara ve hatta virüs içeriklere maruz kalırsınız. Her mail kutunuza girişinizde sizi seven, size bin dolarlar bağışlayan, sizinle arkadaş olmak isteyen onlarca mail görürsünüz. Bu tür mailleri, mail adreslerinizin bu botlar tarafından toplanması sonucu almaktasınız.

İşte Mail Captcha kullanarak bu problemin önüne geçebilirsiniz. Mail adresinizi sisteme kaydettikten sonra size vereceği kodlar ile mail adresinizi paylaşırsanız mail adresinizi spam botlar algılayamaz. Çünkü mail adresiniz kısaltılmış olarak görünür. Mail adresinizin tam görünmesi için kullanıcıların mail adresinize tıklayınca açılan pencerede güvenlik kodunu girmesi gerekir. Kullanıcılar güvenlik kodunu girdiğinde mail adresinize ulaşabilir.

Demo için mail adresimi tıklayabilirsiniz: m…[email protected]

Sisteme ulaşmak ve kullanmak için;

www.mailcaptcha.com

  • Not: Link geçen yorumları onaylamıyorum. Lütfen spamdan uzak durun.